Diplomová práca

Téma: Budovanie značky

Ako subjekt som si zvolila spoločnosť Herbex, ktorá je popredným výrobcom bylinných čajov na Slovensku. Pre mňa super voľba, pretože som sa mohla realizovať aj v maľovaní, aj v grafike. Všetky grafické výstupy Herbex sú len návrhom a výsledkom mojej záverečnej práce. 

Návrhmi som chcela zachovať filozofiu firmy, ktorou je vyrábať a ponúkať čaje inšpirované prírodou. Prostredníctvom čajov poskytuje firma ľuďom prírodný liek, recept na ich zdravotné problémy a snaží sa tým zlepšiť kvalitu ich života.

Celú prácu som zamerala na mladú cieľovú skupinu a cieľovú skupinu ženy (ktorá uskutočňuje nákupy do domácnosti) a tiež na vizuálny štýl. Ústredným motívom vo vizuáloch boli bylinky, ktoré som si sama namaľovala (bylinky boli pripravené len na konkrétny dizajn obalu. Chcela som nimi firme navrhnúť, aby tento štýl realizovala aj pri tvorbe ďalších obalov cielených na mladú generáciu). Okrem nich je v návrhu dominantný aj názov čaju „Čaj pre krásny deň“.

Nechala som vyniknúť aj ďalšie dôležité informácie. Prednosťou čajov je gramáž väčšiny balení (20 vrecúšok po 3 g), teda viac ako pri konkurencii. Tento údaj som umiestnila v prednej časti obalu spolu s údajom, že jedno vrecko sa zalieva až 0,5 l vody (pri väčšine čajov konkurencie sa jedno vrecko zalieva 250 ml vody).

Po otvorení čaju je možné vidieť na obale nápis „Čajík z domova krásny deň privolá“. Tým som chcela vyvolať u spotrebiteľa pocit spätosti čaju a slovenskej prírody. Okrem toho, takéto odkazy dokážu vždy potešiť.